Rewal

Rewal

Rewal, z historią sięgającą aż XIV wieku, kiedy to powstała zbójecka karczma "Riuale", stał się z czasem jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów nadmorskich w Polsce. Pierwotnie składający się z dwóch części, został połączony w jedno miasteczko w 1905 roku, a jego status kąpieliska został oficjalnie potwierdzony w 1827 roku.

Dziś, spacerując po Rewalu, można podziwiać jego piękną, strzeżoną plażę, której tło stanowi baza rybacka, idealna na pamiątkowe zdjęcia. Symbolami miejscowości są imponujące Rewalskie Wieloryby oraz Aleja Róż i Zakochanych, która jest prawdziwą perłą dla romantyków. Dla aktywnych, miasto oferuje Park Linowy Gibon, taras widokowy oraz odnowioną Nadmorską Kolej Wąskotorową, która stanowi doskonałą bazę wypadową do innych miejscowości.

Widok z lotu ptaka na noclegi w Rewalu
Jakie atrakcje można znaleźć na plaży w Rewalu?
Na plaży w Rewalu można podziwiać piękne, strzeżone kąpielisko, bazę rybacką oraz symbol miejscowości - Rewalskie Wieloryby.
Czy w Rewalu są miejsca dedykowane zakochanym?
ak, w Rewalu znajduje się urokliwa Aleja Róż i Zakochanych, gdzie można spacerować wśród róż i odpocząć na ławce z postaciami Romea i Julii czy Małego Księcia z Różą.
Czy w Rewalu jest bogata oferta noclegowa?
Tak, Rewal oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych (rezerwacja noclegów tutaj), w tym hotele, ośrodki SPA, pensjonaty, domy gościnne, apartamenty i wiele innych.
Czy Rewal jest miejscem przyjaznym dla turystów przez cały rok?
Tak, choć największy ruch turystyczny przypada na lato, Rewal oferuje atrakcje i urokliwą atmosferę również jesienią i zimą.
© Pensjonat A.S. 2023